Інтеграція лікарів різних профілів навколо проблеми ВВР

29 вересня 2002 року, м. Львів


М. Думановська,
заступник начальника управління охорони здоров’я
Рівненської обласної державної адміністрації




На даний час вроджені вади розвитку є однією з основних причин малюкової смертності та дитячої інвалідності.

Враховуючи це, управління охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації підтримало і сприяє впровадженню і реалізації в нашій області Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку. Причому особлива наша увага приділяється проведенню моніторингу ВВР за міжнародними стандартами, профілактиці вад невральної трубки, залучення широкого кола медичних працівників та населення до освітньої роботи через інформаційний центр Програми.

УАПЗВВР відрізняється своїм підходом до проведення моніторингу і створення бази даних реєстру ВВР. А саме, і створення, і функціонування бази даних про ВВР розглядається через призму необхідності отримання знання про проблему, щоб впливати на всі аспекти її профілактики та покращання диспансерного нагляду за дітьми з ВВР та їх сім'ями, а також необхідності інтеграції лікарів різних профілів навколо проблеми ВВР, оскільки забезпечення повноцінної опіки і профілактики можливе лише виходячи з єдності уявлень про пацієнта і сім'ю як унікальне явище.

Лікарів-генетиків в області 2-3, вони не можуть обстежити всіх дітей з ВВР. Саме тому важлива спадкоємність між лікарями акушерами-гінекологами, неонатологами, педіатрами-генетиками, сімейними лікарями, які об'єднуються символічно в "генетичну родину" під дахом інформаційного ОМНІ-центру Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку .

Так, той факт, що частота ВНТ в регіоні майже вдвічі перевищує подібний показник в США та деяких інших країнах, спричинив вихід наказу управління охорони здоров'я "Про профілактику ВНТ фолієвою кислотою", в якому передбачено розгортання профілактичної та освітньої роботи на всіх етапах, починаючи з первинної ланки - ФАПів. Треба відзначити, що Рівненська обласна державна адміністрація однією з перших підтримала ініціативу Програми з фортифікації борошна фолієвою кислотою. Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку надає інформаційну підтримку у проведенні освітньої роботи з даного аспекту. Так, для всіх жіночих консультацій районів надано пакет інформаційних матеріалів, а також для всіх сільських ФАПів Дубенського і Костопільського районів. Робота в цьому напрямку буде продовжена.

До нагляду за жінками групи високого ризику повторного народження дітей з ВНТ залучені як лікарі-генетики, так і акушери-гінекологи. Жінкам даної групи надається безкоштовно фолієва кислота.

Ще один важливий аспект нашої спільної діяльності - це створення обласного реєстру ВВР, який покликаний створити підгрунття для реформування охорони здоров'я дітей та матерів. Фактично, ми створили електронний паспорт для кожної новонародженої дитини. В ході цієї роботи яскраво продемонстровано, що лікарі різних профілів - неонатологи, генетики, медичні статистики - поєднали свої зусилля заради досягнення спільної мети.

Для аналізу бази даних реєстру новонароджених використовуються нові технології.

Щодо інтеграції лікарів, то треба відмітити взаємозв'язки між лікарями кількох областей. Більше того, у нас викликає гордість той факт, що в Рівненському центрі Програми проходять стажування лікарі та спеціалісти з інформаційного забезпечення з інших областей. На нашу думку це сприяє підвищенню професійного рівня і наших фахівців та взаємному збагаченню світогляду у процесі спілкування.


Повернутись

              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         

Інформація на цій сторінці є виключно точкою зору її автора, яку не обов’язково поділяють Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку, Американська Фундація “March of Dimes” чи будь-яка інша подібна організація. Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.
Copyright 1998 - 2002 I.B.I.S. Захищено авторським правом.
Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л. | Зміст сторінки: М. Думановська
Email: Webmaster

      
4/December/2002 sl