View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

В Рівненській і Херсонській областях розпочато пілотний проект "Пренатальні ультразвукові маркери алкогольного синдрому плода"

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
10 квітня 2005 р.Любов Євтушок,
Медичний координатор
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

За даними наукових досліджень, в багатьох країнах світу від 3% до 10% вагітних жінок вживають щодня таку дозу алкоголю, яка є достатньою для ураження плода. Ці дані є свідченням надзвичайної актуальності проблем захворюваності, інвалідності та смертності дітей, пов’язаних з алкогольним синдромом плода в Україні.

Дитина, що зазнала негативного впливу алкоголю в утробі матері, страждає на недорозвиток мозку. Вона може мати важкі вроджені вади серця та інших органів, виражені відхилення у поведінці та адаптації до оточення, труднощі у навчанні та спілкуванні.

Дані досліджень підтверджують доречність включення консультування щодо зменшення вживання алкоголю вагітними жінками в процедуру проведення регулярних медичних оглядів.

Адже алкогольний синдром плода належить до вроджених вад розвитку, яким можна запобігти на 100% лише шляхом відмови від вживання алкоголю під час вагітності.

За сприяння УАПЗВВР та на базі створених в результаті її діяльності мережі ОМНІ-Центрів в Рівненській і Херсонській областях в 2005 році розпочато пілотний проект "Пренатальні ультразвукові маркери алкогольного синдрому плода" під керівництвом професора Кеннета Лайонса Джонса (університет Каліфорнії, Сан-Дієго, США). В координації проекту беруть участь також доктор Крістіна Чамберз (експерт з епідеміології) та доктор Ендрю Халл (експерт з пренатальної ультразвукової діагностики)

Profs. W. Wertelecki, UABDP Director (left), and K. Jones
Директор УАПЗВВР проф. В. Вертелецький (зліва)
і проф. К. Джонс

Слід відмітити, що протягом 2003 року була проведена підготовча робота та тренінги спеціалістів з діагностики алкогольного синдрому плода: лекції та семінари для лікарів неонатологів, педіатрів, акушерів-гінекологів, пренатальної УЗД, генетиків під керівництвом професора К. Джонса, докторів К. Чамберз та Е. Халла.

A workshop with neonatologists and geneticists
Практичне заняття з лікарями неонатологами
та генетиками

1 квітня 2005 року в Херсоні та 4 квітня 2005 року в Рівному було підписано угоди про співпрацю у виконанні проекту між управліннями охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, Каліфорнійським університетом (Сан-Дієго, США), Альянсом запобігання вродженим вадам розвитку та Українсько-Американською Програмою запобігання вродженим вадам розвитку. Угоди підписали: начальники управлінь охорони здоров’я Херсонської та Рівненської облдержадміністрацій, професор К.Л. Джонс, Президент Альянсу професор Ігор Бариляк. Даний проект є частиною дослідження, яке проводиться в Росії, США, Італії, Фінляндії, Південно-Африканській Республіці.

Після цього відбулось практичне заняття для лікарів-неонатологів, яке провів професор К.Л. Джонс. Під час перебування у Херсоні і Рівному він провів робочі зустрічі зі спеціалістами медико-генетичних консультацій та інформаційно-ресурсних ОМНІ–Центрів. Були обговорені питання, пов’язані з проведенням дослідження, метою якого є порівняння фізичного розвитку та розвитку мозку під час внутрішньоутробного розвитку дітей жінок, які зловживають алкоголем під час вагітності та дітей жінок, які вживають алкоголь у малих дозах або взагалі його не вживають.

A workshop in the Rivne OMNI-Center with the pilot project participants
Заняття з виконавцями пілотного проекту
в Рівненському ОМНІ-Центрі
 
 
From left to right: interpreter, Prof. K. Jones, Prof. I. Barylyak, Chief Pediatrician of Rivne Oblast Ye. Removska, Head of Health Care Department of Rivne State Administration M. Semaniv
Зліва направо: перекладач, проф. К. Джонс,
проф. І. Бариляк, головний педіатр Рівненської області
Є. Ремовська, начальник управління охорони здоров’я
Рівненської обласної адміністрації М. Семанів

На кожному з етапів проекту будуть дотримані всі вимоги щодо конфіденційності персоніфікованих даних.

Проект передбачає, що потенційна користь цього дослідження для матерів і їхніх дітей та суспільства переважатиме над можливим ризиком.

Зокрема,

До участі в проекті залучені лікарі-гінекологи та неонатологи міста Рівне, Березнівського, Дубенського, Дубровицького, Здолбунівського та Сарненського районів Рівненської області, міста Херсон, Цюрупінського, Скадовського, Ново-Каховського, Голопристанського районів Херсонської області. Активну роль відіграють лікарі-генетики та лікарі ультразвукової діагностики відділення медико-генетичного центру ім. В. Поліщука, лікарі-неонатологи відділення патології новонароджених дітей Рівненської обласної дитячої лікарні, лікарі-генетики та лікарі ультразвукової діагностики Херсонської обласної медико-генетичної консультації, лікарі генетики та неонатологи відділення новонароджених дітей Херсонської обласної дитячої лікарні.

Переглянуто: Тетяна Віговська

              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


3/August/2005 sl