View this page in English       

Українсько-Американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку

Участь в 8-му Європейському симпозіумі "Запобігання вродженим аномаліям" (Познань, Польща)

IBIS: Egyptian symbol of wisdom - Home Pg

Про I.B.I.S.
Вступна сторінка
Канали інформації
Пошук в межах сайту
Стандарти


"В новинах"
Пошта...
Запитання/коментарі
Повідомте про
перервані зв'язки

Попередження

С.О.С.- інформація

Приєднайтесь до I.B.I.S.

Genetics Birth Defects Center

Ukrainian-American Birth Defects Program
Словесний ящик Пандори
Medical Etymology
Медичне слово
Вроджені вади
Галерея - Музика
Книги - Старі карти - Гравюри
 
See map
22 червня 2005 р.



Наталія Зимак-Закутня,
Координатор Хмельницького центру
Українсько-Американської Програми
запобігання вродженим вадам розвитку

9-11 червня 2005 року в польському місті Познань відбулися 8-й Європейський симпозіум "Запобігання вродженим аномаліям" і 20-і щорічні збори членів EUROCAT (Організація з нагляду за вродженими вадами в Європі). Українсько-Американська програма запобігання вродженим вадам розвитку та Міжнародний благодійний фонд "ОМНІ-МЕРЕЖА ДЛЯ ДІТЕЙ" були представлені директором УАПЗВВР проф. В. Вертелецьким (Алабама, США), медичним координатором Л. Євтушок (Рівне, Україна), координатором моніторингу Т. Віговською (Луцьк, Україна) та координатором Хмельницького ОМНІ-Центру Н. Зимак-Закутньою (Хмельницький, Україна).

From left to right: Prof. W. Wertelecki, L. Yevtushok, T. Vihovska
Зліва направо: проф. В. Вертелецький, Л. Євтушок,
Т. Віговська

На конференції обговорювалися конкретні аспекти епідеміології, профілактики і діагностики вроджених аномалій, а також проведення генетичного консультування. Велику зацікавленість викликала доповідь проф. В. Вертелецького, присвячена ролі інформаційно-ресурсних центрів у створенні і розвитку груп батьківської підтримки на Україні. Особливістю Мережі ОМНІ-Центрів є те, що вона включає в себе три компоненти: забезпечує медичні послуги, надає інформаційну підтримку і гуртує навколо себе різні батьківські організації.

NTD poster. Click on the image part to view in detail
Стендова доповідь
(натисніть на частині зображення
для збільшення)
 

На симпозіумі була також представлена стендова доповідь "Поширеність вад невральної трубки в західних і південних областях України" (підготовлена командою Мережі ОМНІ-Центрів. Представлені дані доводять, що рівень вад невральної трубки в західних і південних областях України є набагато вищий від європейського. Це вимагає негайних дій для запобігання епідемії спинно-мозкової кили (spina bifida).

В рамках 8-го Європейського Симпозіуму відбувся ще один захід – 20-ті збори членів Організації з нагляду за вродженими вадами в Європі (Eurocat). Учасники зборів обговорили деякі питання розвитку Центрального реєстру Eurocat:

Т. Віговська в своїй доповіді представила Українсько-Американську Програму запобігання вродженим вадам розвитку, яка претендує на вступ до EUROCAT.

Наприкінці, проф. П’єрпаоло Мастряково зробив доповідь про перспективи і завдання Міжнародної палати організацій із запобігання вродженим вадам розвитку (ICBDMS/ICBD), а проф. Хелен Долк (керівник проектів EUROCAT) окреслила перспективи розвитку цієї організації.

Представники Українсько-Американської Програми запобігання вродженим вадам розвитку також прийняли участь в окремих секційних засіданнях, присвячених розгляду наступних питань:

Переглянуто: Любов Євтушок

              Шукати в IBIS
 
  Пошук забезпечує FreeFind  
         


Наш сайт пропонує інформацію переважно з метою розповсюдження медичних знань. Не використовуйте його в якості єдиного джерела медичної інформації, або щоб самостійно змінити процес лікування. Будь ласка, прочитайте повний текст попередження. Завжди звертайтесь за порадою до Вашого лікаря.

Copyright 1998 - I.B.I.S. Захищено авторським правом.

Спонсор: I.B.I.S. | Концепція сайту: В. В., С. Л.
Email: Webmaster


15/August/2005 sl